HPV Eşinizin Sizi Aldattığı Anlamına Mı Gelir, Boşanma Sebebi Midir

HPV Ve Cinsel Aldatma, Evlilikte Sadakat, Boşanma Davası

Sizde HPV Veya Genital Siğil Olması Eşinizin sizi aldattığı Anlamına Mı Gelir Boşanma Davası için Sebep midir? Eşinizden ayrılma sebebi midir

 

HPV  Türkiyede ne sıklıkta görülür? HPV Türkiye de de son yıllarda   çok sık görülen bir virüstür.Ülkemizde maalesef bu konuda detaylı bir çalışma olmasa de cinsel aktif genç nüfusun yarısında bu hastalığın olduğu tahmin edilmektedir.Amerika ve Avrupa da yapılan bazı araştırmalar cinsel yaşantısı olan her 4 kişiden en az 3 de  hayatının bir döneminde cinsel bölge HPV enfeksiyonuna yakalanacağını öne sürmektedir

 

HPV sebebi aldatmak mıdır;Boşanma nedeni midir; HPV enfeksiyonu nasıl bulaşır;

 

HPV en fazla cinsel ilişki veya cinsel temas ile bulaşır. Vajinal, anal ve oral  cinselilişki yoluyla kolaylıkla  yayılır. Bakirelerde dahi tam bir cinsel ilişki olmadan genital-anal-oral bölge teması dahi hpv bulaşması için yeterlidir.

Papilomavirüs enfeksiyonu oluşması için  mutlaka cinsel ilişki olması şart değildir. HPV cilt teması ile bulaşır ve yayılır, hatta bazı yayınlarda dış oratmadan dahi bulaştığı anlamına gelir. Pek çok diğer cinsel yolla bulaşan hastalık gibi genital HPV  de çoğunlukla belirti vermez.

 

Bu hastalığı fark eden evli çiftlerden biri önce bir cinsel aldatılma endişesi doğal olarak yaşar.HPV kişiye özel bir hastalık olmayıp toplumda çok sık görülen hatta dış ortamdan bile bulaşabilen bir enfeksiyondur. Sizde HPV veya genital siğil olması , bunu yeni fark etmiş olmanız  eşinizin sizi aldattığı anlamına her zaman gelmeyebilir.

Tabii ki bunu bir cinsel birliktelikle almış olabileceği gibi  AMA / FAKAT yıllardır eşiniz taşıyıcı olabilir / dış ortamdan da düşük bir olasılık olsa dahi almış olabilir  / hatta siz dahi yıllardır değişik sebeplerden dolayı portör olmuş olabilirsiniz.

.


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim