Allokin Alfa Nedir ,HPV İlacı Olarak Güvenli Bir Tedavi Yöntemi Midir?

Alfa Allokin ilacının adını son zamanda HPV ile mücadele eden hastalarımızdan sıklıkla duymaktayız.

Peki nedir bu “ Tedavi Edici HPV Aşısı “ olarak da sorgulanan Allokin Alfa iğnesi-ilacı ?

Allokin İlacın 1 flakon 1 mg alloferon içerir. Deri altına enjeksiyon şeklinde uygulanır
Allokin Alpha alloferon içeren bir preparat olup virüslere etkili yani anti-viral maddeler grubuna aittir. Virüslere karşı aktif ilaç Grip . Hepatit C , Herpes Tip 1, Herpes Tip 2 yani Uçuk virusu ve son olarak da HPV ye karşı etkilidir
İçindeki aktif maddeler, alloferon - Endojen interferon ve aktive fraksiyonların makrofajların üretimini uyarır ve hasarlı ve işleyen hücrelerin yıkımına katkıda bulunur .
Bu ilaç hızlı bir şekilde sistemik dolaşıma içine nüfuz eder bağışıklık sistemi hücreleri uyarılır
Allokin Alfa kimlere uygulanır; kronik ve riskli HPV (papilloma viral enfeksiyonu , yagın ve çok tekrarlayan siğiller, grip, akut solunum viral hastalıklar , kronikleşmiş ve çok tekrarlayan uçuk ( Herpesi tip2 ve Tip1) , HPV ye bağlı gelişmiş ve ilerleme riski olan servikal displazi , ileri ve riskli seviyede keskin Hepatit B ve C

Alokin Alfa nın HPV hastalarında kullanımı güvenlimidir?

Doktor önerisi dışı kullanımı çok riskli olabilecek bir ileçtır. Yeterli uluslarası çalışam yoktur.
Allokin Alfanın yurt dışında Rusya harici bir ülkede satışı yoktur ve FDA onaylı değildir. Ciddi yan etkilkeri olabileceği bilinen bu ilacın HPV hastaları tarafından rutin kullanımı tartışmalıdır.
Allerjik yapısı olanlar, gebelik durumunda ve emzirenler, çocuklar ve otoimmun hastalığı olanlar kullanmamalıdır.
Kullanan bazı kişilerde toksitite, aşırı zayıflık, baş ağrısı ve dönmesi, alerjik reaksiyon ve yaygın deri döküntüleri ortaya çıkabilmektedir.

Türkiyede Alokin Alfa iğnesinin satışı var mıdır?

HPV hastaları bazen Allokin Alfa ilacının temini , kıllanım çekli ve Alokin Alfa fiyatları hakkında  arayışa girmektedirler. Türkiyede HPV tedavi edici aşısı olarak da isimlendirilen fakat aslında aşı olmayan bu preparat SATILMAMAKTADIR. Sadece Rusya ve bu ülke ile bağlantılı diğer ülkelerde vardır. Temini ve getirme koşulları hakkında maalesef bir bilgimiz de yoktur.
.


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim