Propolis HPV Tedavisinde Yeri Var mı?

Propolisin içerdiği bileşikler, onu dünyanın en güçlü antioksidan kaynağı yaptığı sanılmaktadır. HPV enfeksiyonuna karşı ciddi bir destek tedavisidir.

Propolis nedir ; Propolisin arıların ürettiği doğal bir madde Arıların ağaçlar dan ve bazı otsu bitkilerin tomurcuk vede yapraklarından toplayıp mumla karıştırarak kovanda ürettiği reçinemsi bir madde olan ve zamk gibi yapışan PROPOLİS in dünyanın en güçlü antioksidan kaynaklarından biri olduğu sanılmaktadır..
Aslında arılar propolisi kovandaki istenmeyen boşlukların kapatılması için kullanmaktadır öncelikle.
Propolis nasıl bir üründür; Propolis genel olarak rengi bitkisel kaynağa bağlı olarak değişmekte ve en yaygın olan rengi koyu kahverengidir.

Propolisin bileşimin de ağırlıklı reçine ve bitkisel balzamik, vax, esansiyel yağlar, çok az miktarlarda polen ve aminoasitler, çok sayıda mineraller, B vitamini ve diğer faydalı organik bileşikler vardır.

Propolis ne amaçla kullanılır; Propolisin hastalık sebebi virüs ve bakterilere karşı koruyucu destek özelliği bulunur . Ayrıca çeşitli bakterilerin ve virüslerin gelişimini durduran etkili bir doğal ilaçtır. Ayrıca propolisin mantar sporlarına karşı da etkili olduğu sanılmaktadır..

Propolisin , HPV ( Human Paspillomavirus) ve HSV ("herpes simplex) gibi son yıllarda sıklıkla gördüğümüz virüslerin yol açtığı genital enfeksiyonlarına ve salgınlar yapan grip virüsüne karşı bağışıklığı güçlendirme etkisinin bilimsel olarak kanıtlandığını, uzun yıllardır fungal yani mantar enfeksiyonların önlenmesinde de kullanıldığını iddia edilmektedir.

Propolis nasıl etki eder; Propolisin serbest radikallerin potansiyel zararlarını önlediği sanılmatadır.İçerdiği bileşikler, onu dünyanın en güçlü antioksidan kaynaklarından biri yapmaktadır. Propolisteki bu antioksidan özelliğin hücrelerin yaşlanmasına neden olan serbest radikallerin oksijenle yıkımına karşı korunma sağladığını inanılmaktadır.

HPV tedavisinde propolisin yeri var mı; HPV tedavisine yardım amacı ile propolis günümüzde birçok hpv mağduru tarafından diğer vitamin ve minarelerle ve AHCC ye ek olarak kullanılmaktadır. En önemli ve dikkat edilmesi gereken nokta; gerçek ve sahte olmayan propolisin teminidir.Türkiyede sadece HPV ye yönelik üretilmiş bir propolis preparatı yoktur.Genel amaçlı kullanılanpropolis  preparatları, daha çok damla şeklinde, orjinal olmak kaydı ile kullanılabilinmektedir.
Genital Siğillere Propolis Uygulaması lokal olarak yapan hastalar da vardır, fakat bu konuda akademik bir bilgi yoktur.


.


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim