Douderm Nedir, Duoderm HPV Genital Siğil  Tedavisi

 

Duoderm Niçin Kullanılır, Endikasyonları:

Vücuttaki siğillerin tedavisi l ve nasır tedavisinde kullanılmak üzere geliştilmiştir.Genital siğiltedavisi için üretilmiş bir ilaç değildir

Douderm ne zaman kullanılamaz, Kontrendikasyonları:

Dolaşım bozukluğu olan kişilerce ve şeker hastalarınca kullanılmamalıdır. Vücuttaki benlere ve tüy üremiş olan siğillere uygulanmamalıdır.

Duoderm kullanırken nelere dikkat edilmeli

Haricen kullanılmalıdır. Gözlerle ve mukozolarla temasından sakınınız. Eğer göz veya mukozaya sıçrayacak olursa bol su ile yıkayıp, çöken kollodiumu uzaklaştırıp 15 dakika süreyle su ile iyice yıkayınız. Siğilin veya nasırın etrafındaki normal deri ile temasından sakınılmalıdır. Kullanım süresi içinde aşırı irritasyon görülürse kullanımına ara verilip doktora bavurulmalıdır. Kullanılmadığı süre içinde kapağını iyice kapayınız.

Douderm Yan etkiler/Advers etkiler:

Siğilin veya nasırın etrafındaki deri ile temas ettiğinde lokal irritan etki görülebilir. Sadece siğilin veya nasırın olduğu bölgeye uygulamak suretiyle veya kullanımına kısa bir süre ara vermak suretiyle irritasyon kontrol altına alınabilir.

Douderm Nasıl Kullanılır, Kullanım şekli ve dozu:

Uygulamadan önce siğilli veya nasırlı bölgeyi en az 5 dakika sıcak suya tutun ve temiz bir havlu ile kurulayınız.
Siğil tedavisinde : Siğilin çevresindeki normal deri ile temas ettirmeden günde bir kez ince bir tabaka halinde siğilin üzerine uygulayınız. Uygulama yapılan alan istenirse flaster ile kapatılabilir. Klinik açıdan gözle görülebilen bir iyileşme 2 ila 4 hafta sonra gözlenir. 12. haftadan sonra iyileşme görülmezse doktora başvurulmalıdır.
Nasır tedavisinde : Ayaklarınızın kuru ve temiz olmasına dikkat ediniz. Nasırlı bölgeye ince bir tabaka halinde sürünüz ve kurumasını bekleyiniz. Nasır rahatlıkla dökülünceye kadar uygulamaya günde 2 kez olmak üzere devam edilmelidir

Douderm hpv tedavisi için üretilmiş bir ilaç değildir ve genital bölgede , gebelerde kullanılması sakıncalar daoğurabilir.


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim