Gay lerde HPV Anal Kondilom Makat Siğili Tedavisi Lazer İle Güvenli Mi

Gay lerde  Homoseksüellerde Makat Kondilomu HPV  Siğili Tedavisi

Gay lerde, homoseksüellerde gerek makatta ve gerekse diğer genital bölgede ve ağız-boğazda  görülen siğiller HPV denilen bir virüs neden olduğu virütik bir hastalıktır ve  cinsel temas ile bulaşıcıdır.. Bu virüsün günümüzde bilinen 150’ün üzerinde tipi vardır. Bu Papillomavirüs hücre içine girerek girdiği hücrenin DNA yapısını değiştirerek  deride kondilom olarak da adlandırılan siğillere  ve tabii ki genital – oral ve makat-anüs kanserine sebebiyet verir

Geylerde hpv nin bulaşmasında da çok çeşitli faktörler söz konusudur. Fakat çoğunlukla gay lerde genital ve makat siğillerinde en büyük bulaşma  anal cinsel temas ile olur. Anal kondilomlarda anal seks en önemli faktördür, fakat gay olmayan erkeklerde ve kadınlarda  kişinin bunu elle veya jilet ile nmakat bölgesine  bulaştırması da etkilidir.

Anal kondilomda  ise cildin cilde teması yeterlidir.Virüs  anüs bölgesine homoseksüellerde bulaştıktan sonra hemen hastalık yapmaz. Uzun bir süre sessiz ve belirti vermeden sinsi halde kalabilir. Değişk faktörler, sistemik hastalıklara , strese  bağlı bağışıklık düşmesi virüsün aktiv olmasına  ve hastalık yapar şekle erişmesine neden olur. İlk başta makat etrafında veya makat girişinde  çok ufak kabarcıklar şeklinde siğiller oluşurkendini gösterir. Bu dönemde  gay hasta kaşıntılardan yakınabilir. Bu bölgenin cinsel temas ile devamlı sürtünmesi, travmatize olması, siğillerin kanamasıve tabii ki  ıslak olması ve sürekli rahatsız edici bir şekilde  kaşınması makat siğillerin büyümesine ve çoğalmasına ve de makat içine siğillerin yayılmasına neden olur

Gay lerde  HPV Tedavisi, Makat siğili Lazer tedavisi
Homoseksüellerde makat siğili  tedavisi sabır isteyen bir işlemdir. Nal kondilom da tedavide çeşitli yöntemler vardır. Krioterapi  yani Nitrojen ile  anal siğiller dondurularak tedavi edilir. Uygulaması ağrılıdır ve makat bölgesi için zordur.Anak kondilom, makat HPV si tedavisinde gey lerde son zamanlarda terkedilen bir yöntemdir.

.


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim