Genital bölge sivilce riskli mi, tedavisi tanısı ilaçları

 

Kendiliğinden iyileşmeyen siğiller tedavi edilmediği takdirde hızla çoğalırlar ve virusa bağlı kanser riskine de zemin hazırlamaktadırlar.

Genital siğilleri görülme sıklığı ülkemizde de hızla artmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde cinsel ilişki ile geçen hastalıklar arasında üçüncü sıradadır. Türkiyede şu anda toplumdaki oran hakkında ciddi bir çalışma yoktur.

Siğiller  sıklıkla erkekte ve kadında  genital bölge tüylü alan, kasıklar makat etrafı penis, panis başı vajina girişi, vajina içi ve nadiren de olsa rahim ağzıdır. Tek bir bölgede olabileceği gibi bazen vücutta birden fazla bölgede de görünebilir.

Erkekte genital bölgede sivilce tedavisi nasıl yapılır, lezyon sivilce yoksa hpv ye bağlı siğil mi nasıl anlaşılır, kadında genital bölgede sivilce belirtileri nelerdir, kaşıntı ağrı yapar mı, genital bölgede şişlik olması siğil veya enfeksiyon anlamına mı gelir, vajina ağzında sivilce nedir belirtileri nelerdir, riskli midir. Peniste sivilce tehlikeli midir ilaçla tedavisi nasıl yapılır, genital bölge sivilce ilaçları tedavi yöntemleri nelerdir gibi bir çok konu başlığı bu makale ile ilgili olarak forum sayafamızda tartışılmıştır. Yorumları soru cevapları genital siğiller forum sayfamızdan takip edebilirsiniz


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim