Hangi doktor HPV tedavisi yapar, Genital siğil tedavisi için kime hangi doktora gitmeli

HPV tedavisi için hangi doktora gidilmeli, genital siğil tedavisini hangi doktor yapar ? hangi doktorun uzmnlık alanı hpv genital siğil tedavisidir?

 
Hastalar genellikle genital siğil kondilom ve hpv tedavisi için hangi doktora gideceklerini bilemezler ve internet üzerinden araştırmaya giderler. Bizler yaklaşık 20 yıldır profesyönel anlamda hpv tedavisi, takip ve tetkiki ile ilgilenmekte olup genital siğil tedavisi seçenekleklerinin hepsi merkezimizde mevcuttur. Öncelikle tedavi şeçeneğimiz lazer veya leep yöntemi olmalka birlikte diğer tedavi yöntemleri de uygun hastalara uygulanmaktadır.

Lazer Tedavisi, hangi doktora hpv tedavisi için gidilmeli arayışında olanlar için ilk seçenektir.

Lazer tedavisinin gelişmesi ile kullanıma girmiş olan bir tedavi yöntemidir. Farklı lazer yöntemlerinden biri: Karbondioksit lazer kullanılabilinir. Daha yüzeyel yanık oluşturduğundan dolayı yakma sonrası ağrı diğer yöntemlere   çok daha az olur. Lazer aletin kurulum ve işletme maliyetinin yüksek olması ve kullanım için özel yetişmiş doktora gereksinim duyulması en büyük dezavantajlarıdır ve  bu sebeple çok az merkezde bulunur.

 Hpv , papilloma virüsün vücuda alınmasını takiben ortalama  enkübasyonu yani belirti vermesmesi 1-6 ay arasında olmakla birklikte 8 yıla kadar da uzayabildiği iddia edilmektedir.

HPV kendi içinde risk guruplarına gore sınıflanmaktadır

Yüksek risk taşıyan bu HPV alt gruplar 16,18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 68, 73 ve 82’dir. Bunlardan HPV tip 16 ve 18’in tüm dünyada en sık kanserojen enfeksiyon ve serviks kanseri nedeni olduğu bilinmektedir.

Düşük risk taşıyanlar ise HPV tip 6, 11, 40, 42, 43, 44, 54, 61, 70, 72, 81 ve 108’dir.

 Anogenital bölge kondilom lezyonlarının %90’ından fazlasında etken HPV tipleri 6 ve 11’dir.

 HPV 16 ve 18, %60-70 oranında servikal displazi, servikal, kolon ve anorektal kanserlerle birliktedir.


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim