HPV Sonuç Pozitif / HPV Sonuç Negatif Nedir

HPV  Sonuçları Değerlendirmesi

HPV) testi, rahim ağzınızdan alınan hücrelerde insan papilloma virüsünün yani HPV virüs  varlığını tespit eden bir DNA testidir. HPV  virüsü cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır.

HPV Test Sonuçları Ne anlama Gelir

HPV testi sonuçlarını , HPV pozitif ya da HPV negatif olarak alırsınız.

  • HPV testi pozitif sonuç durumunda.
    HPV
    Pozitif test sonucu, rahim ağzı kanseri ile ilişkili veya düşük rsikli  bir  HPV tipinin var olduğu anlamına gelir. Bu kesinlikle  rahim ağzı kanseri olduğunuz anlamına gelmez, ancak gelecekte rahim ağzı kanseri gelişebileceğinin uyarı işarettir. HPV tipleme yapılmamış ise aynı esnada hangi HPV tipinin varlığının da tespiti laboratuar tarafından gereklidir.
    Doktorunuz muhtemelen enfeksiyonun açığa çıkıp çıkmadığını veya rahim ağzı kanseri belirtilerinin olup olmadığını kontrol etmek içinHPV tipine bağlı olarak 3ay- 6 ay ila smear testi yapılmasını önerecektir.
  • HPV testi negatif sonuç.HPV  Negatif test sonucu, sizde HPV tiplerinin herhangi birinin olmadığı anlamına gelir. Doktorunuz rutin smear testi takip şeklini belirleyecektir.

HPV tarama testi ve Pap smear testi farklı incelemelerdir, ve genellikle klinik değerlenirme için birlikte yapılabilinirler.

 


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim