HPV Soru Cevap, HPV Genital Siğil Sorular Cevaplar

HPV virüsü rahim ağzına yerleştiği zaman bu çoğu kez gözle görülemeyebilir. Ancak pap smear testi ile ortaya çıkabilmektedir..Özellikle yeni bir yöntem olan Thin-Prep (ince yayma) tekniği ile alınan pap smear testinde HPV teşhisini koymak mümkün olmaktadır.    

Kadınların rahim ağzından hücre alınması ve incelenmesi diye özetleyebileceğimiz pap smer testi  yani pap test hiçbir sıkıntısı ve sorunu olmayan kadınlarda yılda bir kez, pap smear testinde bozukluk olmuş veya kendisinde siğil virüsü tespit edilmiş kişilerde 6 ayda bir veya doktorun tercihine göre bazı riskli hpv tiplerinde  daha sık yapılması gereklidir.

Rahim ağzı kanserinin , serviks kanserinin  hasta tarafından ilk hissedildiği şikayet genellikle kötü kokulu akıntılar ve ilişki sonrası kanamalardır ki bu durumda bazen teşhis konduğu zaman kanser ilerlemiş durumdadır ve tedavisi de güçtür. Bunun için hastaların bu tarz şikayetleri beklemeden düzenli bir şekilde  simir testi,  pap smear testini  yaptırmalarını çok önemlidir.

HPV soru cevap , hpv olan hastalar tarafından yapılan sorular cevaplar yorumları okumak için HPV Forum sayfamızı ziyaret ediniz.

HPV Forum Soru Cevap


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim