HPV Tarması


HPV taraması; Anormal Serviks Kanseri Taraması Testleri ve Kanser öncü lezyonlarının yönetimi;
HPV taraması,30-65 yaş aralığındaki kadınlar için 5 yıl aralıklarla sitoloji ve HPV ile eşzamanlı test yapılmasının tercih  edilebilmektedir.

ASCUS ;Önemi Belirsiz Atipik Skuamöz Hücreli  Kadınların Sitolojide Yönetimi:

 HPV testi tercih edilir. HPV negatif ASCUS olan kadınlar için eşzamanlı testin 3 yılda bir tekrarlanması önerilir. HPV pozitif ASCUS olan kadınlar için kolposkopi önerilir. Smear testinin sık  tekrarlanması önerilir..

 Negatif Smear Sonucuna Sahip, HPV Pozitif 30 Yaş ve Üzeri Kadınların Tedavisi:

HPV virüsü  genotipleme seçeneklerden biridir.Riskli HPV tiplerinden  HPV 16 veya HPV 18 testleri pozitifse kolposkopi önerilir. HPV 16 veya HPV 18 testleri negative ise eşzamanlı testin 1 yıl içinde tekrar edilmesi önerilir. Yılda 1 tekrarlanan eşzamanlı testte, HPV testi pozitif ise veya sitoloji sonucu ASC-US veya daha kötü olursa bir kolposkopi uzmanı tarafından kolposkopi önerilir. Yılda 1 tekrarlanan eşzamanlı HPV virüsü testin sonucu HPV negatif ve sitoloji negatif olursa eşzamanlı testin 3 yılda bir tekrar edilmesi önerilir.

HPv taraması nedir, HPV taraması nasıl yapılır, smear testi ile birlikte HPV virus taraması yapılır mı,HPV virüsü taraması fiyatları ücretleri nedir, tarama yapan laboratubvar ve klinikler merkezler nelerdir. HPV taraması sonuçları değerlendirmesi gibi sorular FORUM sayfamızda cevaplandırılmıştır.

.


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim