HPV Bilgileri Yeni..

Yüksek riskli HPV virüs enfeksiyonlarında virüsün vücutta kalma süresi uzadıkça Hpv  enfeksiyonun sitolojik ilerlemesi ve  kansere dönüşme olasılığı artar. Enfeksiyon vücutta kaldıkça hücresel ilerleme artar ve ASC-US, LSIL, HSIL ve invazif kansere ilerler.

 HPV hastalarının % 10’unda HPV enfeksiyonu preinvazif lezyonlara ilerler.

 Sadece HPV hastalarının % 1’inde invaziv kansere dönüşür.

 HPV vücuda girdikten sonra hpv enfeksiyonun klinik belirti ve lezyonlarının görülmesi birkaç hafta ile birkaç ay  hatta yıllar sürer.

 HPV genital bölgede keratin içeren yassı epitel  hücrelerine yerleşir. Yerleştiği cilt hücreleri parçalamaz. Hücrelerde inflamasyon ve iltihabi reaksiyona sebep olmadığı için bulaşan kişilerde güçlü bir bağışıklık yanıtı oluşturmazve genellikle bu safhada belirti vermez.

 Genital bölgede en sık rahi rahim ağzındaki transformasyon zonu na geçiş zonu- bölgesine yerleşir.

 HPV DNA’ sı vücutta epiteldeki hücre içine girdikten sonra hücrenin iç  çekirdeğine yerleşir ve enfeksiyonu hızlı bir şekilde ilerler..

İyi bir HPV ve genital siğil tedavisi için;

HPV tedavisi yapan hastane

HPV tedavisi yapan hastane İstanbul ve uzman arıyorsanız  ve iyi bir hpv tedavisi planliyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim