HPV Yorumlar, Genital Siğiller Yorumlar Forum

 

HPV virüsü  son yıllarda önemi daha çok anlaşılan ve cinsel yolla geçen özel bir virüs. 130’dan fazla çeşiti olan bu virüsün Amerika’da yapılan bazı çalışmalarda kadınların % 60-70’inde görüldüğü ortaya çıkmıştır. Hastalık cinsel yolla bulaşmakta  ve çoğu kez fark edilmeyebilmektedir.

Bazı durumlarda gerek erkeğin cinsel  organında gerekse kadının dış cinsel  organında küçük nokta şeklinde et benine benzeyen siğiller meydana getirebilmektedir. Bunlar bazen birleşerek büyürler ve nadiren de karnabahar  gibi bir görüntüyle dev boyutlara ulaşabilmerktedirler.

 Tedavisine değişik  yöntemleri kullanılmaktadır. Bu tarz teşhis konulmuş kişilerde mutlaka cinsel arkadaşının yani partnerinin  da kontrolü ve muayenesi gereklidir.

Sık sık tekrar eden, nüks eden  ve tedavisi bazen güç olan bu hastalığın son yıllardaki en büyük önemi rahim ağzı, vajina ve vulvanın kanserinde etken olmasının keşfedilmesiyle ortaya çıkmıştır

HPV yorumlar, hpv olan hastalar tarafından yapınla yorumları okumak için HPV Forum sayfamızı ziyaret ediniz.

HPV Forum Yorumlar


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim