HPV yi öldüren ilaç var mı? HPV yi kesin tedavi eden ilaç iğne isimleri

HPV yi kesin ve kısa sürede öldüren ilaç var mı, HPV virüsünü kesin tedavi eden iğne ve  ilaç nerede bulunur?

 

İnsan papillom virüsü olarak da bilinen HPV  son yıllarda özellikle genç nüfusta genital bölge cilt – ten teması ile kişiden kişiye bulaşabilen bir virüstür. Enfeksiyonun bulaşması için tam bir cinsel ilişki değil basit bir cinsel temas dahi yeterli olabilmektedir.

 

HPV virüsünün 150'den fazla tipi vardır. Bu HPV tiplerinden yaklaşık 50  tanesi  hem erkek erkek ve kadınlarda genital bölge hatta ağız-boğazda bölgesinde dahi  enfeksiyonlarına yol açar  kondilom veya genital siğil olarak isimlendirilen  lezyonlar dışında genital kanser riski oluşturur ve cinsel temas yolu ile kişiden kişiye kolaylıkla bulaşır.

 

 

HPV yi öldüren bir ilaç var mı? Maalesef bir DNA virüsü olan HPV virüsünü öldüren ağızdan veya iğne yolu veya krem şeklinde bir ilaç yok. Bakterilerin tedavisinde olduğu gibi bir antibiyotik veya benzeri ilçaç kullanarak HPV virüsünden kesin bir şekilde kısa sürede vücudunuzun temizlenmesi mümkün değildir.

HPV vücuttan atılmakta ve bu süreci kısaltacak olan  bağışıklık sisteminizi güçlendirecek destek tedavisi ve bazı özel vitaminlerdir. Atılmayı hızlandırmak için eğer var ise genital siğillerinizden kurtulmanız gerekmektedir. Ayrıca lenfosit ve makrofajlarınızı aktive etmeniz bağışıklığınızı zinde tutmanız ana kuraldır.Kısacası HPV virüsünü sizin bağışıklık sisteminiz öldürecektir.

.

.


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim