İmmunoterapi HPV tedavisinde Yeni Bir Umut

İmmunoterapi HPV Virüsünü Yok Eden İlaç ,HPV tedavisinde Yeni Bir Çığır Mı Olacak

 HPV TEDAVİSİNDE TEDAVİSİNDE YENİ BULUŞ MU?
İmmünoterapi son dönem çok güncel bir kanser tedavi seçeneği olup
HPV virüsü tedavisinde de kullanılmayı planlayan tıbbi araştırmalara yapılmaktadır. Tedavi edici HPV aşısı veya HPV İmmunoterapi aşısı olarak da isimlendirilen bu yeni tedavi şekli HPV hastaları için bir umut olacakmıdır? Çalışmaları yürüten klinikler bu konuda çok umutlular

Nedir peki bu immunoterapi;İmmunoterapi vücut direncini destekleyerek anormal çoağalan ( bir çeşit hpv lezyonları gibi)  kanser hücrelerinin büyümesinin engellenmesini veya yok edilmesini amaçlayan bir yeni  tedavi türüdür. Bu yeni tedavi yöntemi Biyolojik Tedavi veya Biyoterapi olarak da adlandırılır.

Bağışıklık sistemi HPV tedavisinde de olduğu gibi anormal prekaseröz ve  kanserli hücreleri belirleyip gelişimini engeller ancak bazı kanser türleri vücudun immun sistemi yani savunma mekanizmasını devre dışı bırakır.

İmmünoterapinin Üç Farklı Tedavi Metodu Vardır.Monoklonal antikor / Tedavi Edici Aşılar / Non spesifik İmmunoterapi

İmmunoterapinin HPV tedavisindeki şekli  daha çok “tedavi edici hpv aşısı” formunda olması planlanmaktadır. Bağışıklık sistemini harekete geçirmek için vücuda antijen enjekte edilir. Labaratuvar ortamında monoklonal antikorlar üretilir ve damar yoluyla vücuda verilir..

Vücudun savunma mekanizması yabancı olarak veya tehdit olarak algıladığı her maddeye karşı savunmaya geçer. Bu maddelerin varlığı olduğu tespit edildiğinde, vücudu korumak için bağışıklık sistemi tarafından yapısı proteinden oluşan antikor üretilir. Eğer üretilmesi gereken bu antikorlar yeteri miktarda oluşmazsa labaratuvar ortamında monoklonal antikorlar üretilir ve damar yoluyla vücuda enjekte edilir.

Tıp dünyası İmmünoterapi tedavi  yöntemini, akciğer zarı kanseri, cilt kanseri-melanom, lenfoma gibi kanser türlerinde destek tedavi olarak kullanılıyor. Ancak immünoterapi  gelecekte HPV gibi kanserojen enfeksiyonların tedavisinde aktif olarak kullanılacağı öngörülmektedir. HPV tedavisinde yeni buluş yeni ilaç demek için de zamana ihtiyaç var.

.

.


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim