HPV tedavisiz kendi kendi kendige geçer mi..

HPV kendiliğinden geçer mi?

Klinik olarak HPV enfeksiyonları; latent, subklinik ve klinik enfeksiyon şeklinde üç tipe ayrılır:

Latent enfeksiyonda, klinik olarak hiçbir bulgu yokken, etken DNA’sı dokularda biyolojik olarak tespit edilebilir ve hücrelerde farklılaşmaya neden olabilir.

Subklinik enfeksiyonda, belirgin bir semptom olmamasına karşın, kolposkobik muayene gibi küçük büyütme oranlarıyla dahi hücre düzensizliği görülebilir. CIN’in tiplerine bu dönemde rastlanır.

Klinik enfeksiyon, lezyonlar gözle görülebildiği gibi semptomlarda belirgindir. Kondilomlar ve invazif kanserler, klinik enfeksiyonlardır .

Enfeksiyonların çoğu semptomatiktir.
 Latent dönem çok uzun sürebilir ve bu süre; sigara kullanımı, beslenme, immun sistemi, genetik faktörler gibi çeşitli etkenlere bağlıdır.
Genellikle enfeksiyon 2 haftadan 8 aya kadar latent olarak kalabilir.
Bazen üç klinik formda aynı anda görülebilir.
Dokunun bir kısmında enfeksiyon semptom verirken, diğer kısmında ise HPV enfeksiyonu latent olarak kalabilir.
Latent enfeksiyonlu dokuda, virus aktif hale geçebilir ve  bu nedenle tedavi sonrasında da nüksler gerçekleşebilir. (Keobner Fenomeni)

HPV kendiliğinden geçer mi, tedavi olmasam hpv geçer mi biter mi, tedavisiz hpv den kurtulanlar, hpv tedavisi olmazsam ne olur, hpv tamamen keçer mi, biter mi …. gibi bir çok soru sorulmaktadır.HPV için güncel bilgiler almak istiyorsanız bizimle irtibata geçin


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


 

HPV / Genital Siğil Tedavisi..Bize Ulaşın.. İletişim