Siğil Hastalığı Nedir Nerden Olur, Siğil Hastalığı Tedavisi

 Siğil hastalığı, siğillerin ilk tarifleri eski Yunan ve Roma uygarlıklarına kadar uzanmaktadır. Bununla birlikte, insan deneylerinin siğil dokusunun infeksiyöz yapısını ortaya koyması ancak 1900’lerin başlarında mümkün olmuştur.

 Duyarlı kişilere siğil ekstraktının hücre içermeyen filtratlarıyla inokülasyon yapıldığında hastalık bulaştı. 1970’lerde moleküler biyoloji konusundaki ilerlemeler pek çok human papillomavirüs (HPV) tipinin keşfedilmesini sağladı .
Siğillere yol açan tipler düşük onkojenik potansiyelleri nedeniyle “düşük riskli” HPV tipleri olarak adlandırılır. Human papillomavirüsleri pek çok farklı siğil tipine neden olurlar bunlar görünümlerine ve bulundukları yere göre sınıflandırılırlar.

Siğil hastalığı , anogenital siğiller (condyloma acuminata) HPVinfeksiyonunun en belirgin bulgularıdır ve popülasyonun %1’ini etkilediği hesaplanmıştır. Tüm anogenital siğillerin %90’ından fazlası HPV 6 ve 11’den kaynaklanır .Prepisyum erkeklerde siğillerin en yaygın görüldüğü bölge iken, siğillerin kadınlarda en yaygın görüldüğü bölge vulvadır .Perianal bölgedeki siğiller her zaman anal ilişkiyi göstermez, daha çok perineal HPV’nin otoinokülasyonunu  gösterir.

Siğil hastalığı nedir neden olur sebepleri nedir HPV siğil hastalığı tedavisi ne şekilde olur tedavi yöntemleri nelerdir.

Siğil hastalığı resimleri fotoğrafları ve genital siğil hastalığı hakkında detaylı bilgi için Siğil Hastalığı Forum sayfamıda yorumlar sotu cevaplar şeklinde irdelenmiştir.


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim