Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır, Siğil Tedavi Merkezi İstanbul

Genita siğil tanısı görünüm itibarı ile tipik oldukları için tanı koymak için yeterlidir. Şüpheli durumlarda siğil benzeri yapılardan bazen  biopsi alınarak tanı koymaya yardımcı olabilir. Genital siğil kondilomu olan kadınların komple bir jinekolojik muayeneden geçmeleri ve bazı HPV alt tiplerinin  kanser yapıcı  özelliği nedeniyle Smear incelemesine tabi tutulmaları  gereklidir.  Smear testinde veya görüntüde şüpheli durum var ise ileri inceleme için kolposkopi ve gerekli durumlarda şüpheli bölgelerden biopsi alınması gerekebilir.

Siğil tedavisi nasıl yapılır

Siğil tedavisi yaparken prensip HPV enfeksiyonunun nükslerini  en aza indirmek için siğillerin mümkün olduğunca temizlenmesidir. Öncelikle  siğillerin değişik yöntemler ile yakılarak alınması veya dondurulması ile tejkrarları azaltmak için gerek görüldüğünde  virüslere etkili ilaçlar kullanılarak bölgesel tedavi  yapılması gerekebilmektedir. Unutulmaması gereken nokta tedavinin yalnızca görünen siğillerin  ı ortadan kaldırmakla sınırlı olduğudur. HPV enfeksiyonu uzun yıllar  vücüt içinde  seyreder ve siğiller  ortadan tümüyle kalksa da hücrelerin içinde gizli bir şekilde yaşamını sürdüren virüsler sayesinde bulaştırıcılık devam etmektedir. Siğil tedavisi yapan merkez seçimi önemlidir.İyi bir siğil tedavisi ile yayılmayı ve bulaştırıcılığı azaltmak mümkündür.

Siğil tedavi merkezi İstanbul, Genital Siğil tedavi merkezleri


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim