HPV su siğili midir..

Su siğili

Epidermis ve dermisi tutan lezyonlar sık görülür; verruca vulgaris (HPV 2 ve HPV 4), veruca plantaris (HPV 1) ve condyloma decuminatum  (HPV 6) bunlara örnek teşkil eder.

Yüzeyel tabakalarda, virus morfolojik hücre değişikliğine neden olur.
Bu sitopatik etki sonucu, sitoplâzmada vakuolizasyon ve nükleer düzensizlik, irregüler kromatin kümeleri ve hiperkromazi ile kendini gösteren “koilositoz” HPV enfeksiyonları için tanımlanan bir mikroskobik görünümdür.
Koilositler, düşük riskli HPV grupları tarafından oluşturulup, malign dönüşümü göstermeyen, ölü stratum granülozum hücreleridir. Koilositoz dışında akantozis, hiperkeratoz da oluşabilir.

immun  sistem  defekti  HPV  enfeksiyonunun  reaktive  olmasına neden olur. immun sistemin, HPV’ler üzerinde nasıl bir etki oluşturduğu henüz tam olarak açıklanamamıştır .

Su siğili nedir, hpv  kondilom ve genital siğil su siğili midir, genital bölgede içi su olan siğil hpv anlamına mı gelir, su siğili tedavi gerektirir mi, tedavisi su siğillerinin nasıl yapılır…. gibi bir çok soru sorulmaktadır.HPV için güncel bilgiler almak istiyorsanız bizimle irtibata geçin

 

 


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


 

HPV / Genital Siğil Tedavisi..Bize Ulaşın.. İletişim