Yeni bir HPV İlacı, Genital Siğil Yeni İlaç Tedavisi

Cidofovir

Antivirütük etkili geniş spektrumlu bir antiviral ilaçtır.HPV’ yi de içeren  geniş  bir DNA  virüslerine karşı  antiviral etki gösteren deoksicitidin monofosfatin bir nükleotid analoğudur.

Hücre içine alımı uzun sürer ve %80’i böbrekler idrar ile atılır. Nefrotoksisite özelliğinden dolayı böbrek sorunu olmayan hastalar sadece kullanabilir

 İlaç olarara satılan  %1’lik Krem-jel haftanın 5 günü ve maksimum 6 hafta süreyle lezyon üzerine sürülerek veya 2,5 mg/ml solüsyonun hpv  lezyonu içine enjeksiyonu fleklinde kullanılırr. Sigara içenlerde  ilacın etkisi sigara içmeyenlere göre daha azdır.

Cidofovir etkisini aktif cidofovir difosfata dönşüp viral DNA polimerazını  inhibe ederek gösterir, uzun süreli etkisi aralıklı  kullanıma uygundur. Mutlaka enfeksiyon hastalıkları uzmanı kontrolunde kullanılması gereken ve çok ileri hpv vakalarında endikedir. HPV tedavisinde rutin kullanımı yoktur. Kullanım etkileri ve yan etkileri hakkında bilgiler ve sonuçlar sınırlıdır.

.


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim