Anogenital HPV ve Anogenital HPV Tedavi

Anogenital HPV, HPV virüs  enfeksiyonu ile meydana çıkan siğillerin görünümü kümeli biçimde ve karnıbaharımsı yapıdadır ve genital siğil ya da kondilom olarak adlandırılırlar..

Anogenital HPV  ye bağlı genital siğiller görüldükleri bölge  dolayı “anogenital siğil” biçiminde de anılmaktadır.

Anogenital HPV  ye bağlı kondilom’lar kadınlarda  en çoğunlukla vulva -dış genital- , anus –makat etrafı- , vajen ve serviks -rahim ağzı-  bölgelerin de görülmektedir.

Vulva yani dış genital  kesiminde yer edinen Anogenital HPV en çok iç dudaklar üstünde, klitoris üstünde yada klitorisin üst bölümünde, büyük dudaklarda ve anus  yani makat. etrafında yer verilmiştir.

Baylarda ise Anogenital HPV ye bağlı  kondilomlar erkeklik organı, anus ve kasık bölgesindedir.

Anogenital HPV tip 6 ve tip 11 çoğu zaman rahim ağzı  ve anus, vulva) kondiloma aküminatada mevcut olan tiplerdir.

Riskli - kanserojen Anogenital HPV tipleri ise en çok bilinenler  ; HPV Tip 16 ve 18 dir

Anogenital HPV hakkında;

Anogenital HPV nedir neye denir özellikleri nelerdir. Anogenital HPV türleri tipleri çeşitleri nelerdir, ne gibi görsel farklılıklar verdır, kanser yapar mı. Görüntüden anogenital siğil tipi belşirlemek mümkünmüdür. Anogenital HPV resimleri görüntüleri teşhiste yardımcı mıdır.

Anogenital HPV belirtileri bulguları hangileridir, nasıl anlaşılır, teste gerek var mıdır.

Anogenital HPV tedavisi nasıl yapılır , tedavi seçenekleri nelerdir, anogenital siğil yakma dondurma ilaç ve lazer tedavisinde en başarılı yöntem hangisidir. En iyi tedavi yöntemi nedir. Ano genital HPV  kesin tedavi var mıdır.
Anogenital siğil  ve kondilom , bu ve benzer soruların cevapları ve tedavisi için bize ulaşın

Anogenital HPV Tedavisi


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim