Anogenital Siğil ve Anogenital Siğil Tedavisi

Human papilloma virus unun –HPV -  sebep  bulunduğu çoğu zaman seksüel geçişli viral bi enfeksiyonun sonucu genital bölge ve anüs makat bölgesinde oluşan siğillerer anogenital siğiller denmektedir..

Anogenital siğil bulaşması, çoğunlukla daha evvel HPV virüs ile  enfekte olmuş partnerle korunmasız cinsel aktivite neticesinde meydana gelir.
AnoGenital siğillerin bütün toplumda görülme oranı yüksektir.Anogenital siğiller en çoğunlukla etken seksüel yaşlar da gözlenir. Bağırsak ağzı siğili olarak da adlandırılırlar

Anogenital siğil tipleri türleri HPV tipine bağlı görüntü ve yapı çeşitliliği gösterir,HPV’nin şimdiye oranında 125’den çok HPV tipi tarif edilmiştir. HPV tiplerinde 50’dan fazlası cinsel yolla geçmektedir.

Anogenital lezyonlarda en çok rastlanan tipler HPV 6, 11, 16 ve 18 dir.

Anogenital siğil hakkında;
Anogenital siğil nedir neye denir özellikleri nelerdir. Anogenital siğil türleri tipleri çeşitleri nelerdir, ne gibi görsel farklılıklar verdır, kanser yapar mı. Görüntüden anogenital siğil tipi belşirlemek mümkünmüdür.Anogenital siğil resimleri görüntüleri teşhiste yardımcı mıdır.

Anogenital siğil belirtileri bulguları hangileridir, nasıl anlaşılır, teste gerek var mıdır.Anogenital siğil tedavisi nasıl yapılır , tedavi seçenekleri nelerdir, anogenital siğil yakma dondurma ilaç ve lazer tedavisinde en başarılı yöntem hangisidir. En iyi tedavi yöntemi nedir. Ano genital siğil kesin tedavi var mıdır.
Anogenital HPV, bu ve benzer soruların cevapları ve tedavisi için bize ulaşın

Anogenital Siğil Tedavisi


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim