Genital Siğil Bitkisel Tedavi Yeşil Çay Yağı Ekstresi

 

 

Genital siğil bitkisel tedavi yöntemleri son yıllarda sıklıkla tartışılan bir tedavi şekli olup etkileri hakkında bir fikir birliği yoktur. Elma sirkesi kullanımı, lokal enda ekstresi kullanımı çok tartışılmış olmasına rağmen son yıllarda yurt dışında genital siğil tedavisi bitkisel yöntemler arasında ön plana YEŞİL ÇAY YAĞI CATECHİN EKSTRESİ çıkmaktadır


Yeşil çay kateşin (catechin) ekstresinin güçlü bir antioksidan özelliği olduğu bilinmektedir. Lokal kullanımda genital siğil tekrarlarının azaqlttığı ve küçük siğillerin çıkmasını da engellidiği iddi edilmektedir. Lokal bağışıklık direncini arttırarak bunu elde ettiği sanılmaktadır. Yapılan bir çalışmada yeşil çayın hangi hücre içi mekanizmalarla HPV ye karşı koruyucu etki gösterdiği araştırılmış ve yeşil çay polifenollerinin HPV virüsü nün, bulunduğu yerdeki dokunun derinliklerine inmesini ve etrafa yayılmasını engellediği saptanmıştır.
HPV bitkisel tedavi yöntemi olarak genital siğillerin tedavisi için yurt dışında hazırlanmış lokal uygulanan değişik karışımlar vardır.

Bu losyonlar hasta tarafından kendi kendine topikal olarak uygulanabilen bitkisel ajanlardır. Sinekatekinlerin aktif içeriği olan kunekatekin, katekin ve diğer yeşil çay bileşenlerinin bir karışmıdır. Kesin olmamakla birlikte kateşinin antiviral etkisinin yanısıra hem antioksidan hem de immüniteyi güçlendirici etkileri olduğu düşünülmektedir. Tavsiye edilen tüm siğil lezyonları kayboluncaya kadar ya da en fazla 4 ay genital kondilomlar üzerine uygulanır. Kaşıntı, eritem, ağrı, inflamasyon ve ülserasyon gibi lokal yan etkiler bildirilmiştir. Geblikte kullanımına ilişkin yeterli bilgi yoktur ve 18 yaş üzeri erkek ve kadınla-dadış genital ve makat etrafı siğillerin perianal kondilomların tedavisi için kullanımı, FDA tarafından onaylanmıştır.

 

Wartrol nedir


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim