HPV Tedavisinde Homeopatik İlaçlar, Wartrol

Homeopati dünyada çok sık kullanılmasına rağmen, ülkemizde henüz bilinmeyen bir tedavi yöntemidir. Ülkemizde bilinmemesinin en önemli sebebi, bu tedaviyi uygulayan (yasal yeterliliği olan) uzman sayısının son derece az olmasıdır. Günümüzde dünyanın gelişmiş birçok ülkesinde yaygın olarak uygulanan homeopati, sağlıklı bir insanda bir semptoma yol açan bir maddenin o semptoma sebep olan hastalığın tedavisinde kullanılabileceği prensibine dayanan bir tedavi yöntemi. 

Homeopatik İlaçlar Nedir? Etkileri Nelerdir?

Homeopati hastalığı değil, hastayı tedavi eder. Hastanın bozulan doğal dengesi tekrar eski haline getirilir. "Vücutta oluşan hastalıkların en iyi tedavi edicisi yine kendisidir" prensibine bağlıdır.

Vitamin ve bitkisel ilaçlara olan ilgi patlaması homeopatiyi de yardımcı bir tedavi yöntemi olarak öne çıkardı. Homeopatik ilaçlar tabii maddelerin ölçülemeyecek derecelerde seyreltilmeleriyle elde ediliyor ve bu şekilde o maddenin çok daha etkili olacağına inanılıyor. Homeopatik ilaçlar bitki, hayvan, mineral gibi tabii maddelerin ileri derecede seyreltilmesiyle elde edildikleri için ilaç olarak kabul edilmiyorlar ve bunun için de gerçekten etkili olup olmadıkları, yan etkilerinin bulunup bulunmadığı da kontrol edilmiyor.

Bitkisel ürünler bitkilerden elde edilirler ve aktif bileşenleri olabilir. Homeopatik ürünler genelde aktif bileşenleri olmayan oldukça seyreltilmiş maddelerdir. Bu ürünler son derece popülerdir, yasaldır ve bazı durumlarda faydalı olabilirler; ancak Amerikan Gıda ve İlaç Dairesinin (FDA) onayından geçerek iyileştirici etkileri olduğu kabul edilmiş değildir.

 HPV Tedavisinde Homeopatik İlaçlar, Wartrol Nedir?

HPV' li hastalarda da bu homeopatik ilaçların kullanımı yurt dışında epey yaygındır. En çok bilineni de “Wartrol” dur. Wartrol ülkemizde satılmayan bir homeopatik ilaç çeşididir. FDA tarafından da onay almış olan bu doğal destek tedavisi şeklinde olan homeopatik ilacın faydası tartışmalıdır. Yurt dışında daha çok internet aracılığı ile pazarlanan ve içeriği de tam bilinmeyen bu ilaç hakkında 4 ay önce katıldığım bir uluslararası toplantıda HPV de kullanımı hakkında hem lehte hem de alehte tartışmalar oldu. Yalnız başına pek etkili değil, destek tedavisi olarak kullanılabilinir. “Adaçayı ekstresi” ve  "Antimony crudum , Indigo Baptisia, Potassium Hydrate Causticum, Thuja Occidentalis, Alkol % 20 oranında" gibi bazı doğal maddeler içermektedir. Wartrol dışında da HPV tedavisinde destek amaçlı kullanılan 1-2 tane daha homeoptik ilaç vardır, bir tanesinin de içeriğinde  “elma sirkesi” bulunmaktadır.

Homeopatik ilaçlar ek gıda ürünü (ilaç değil) olarak düzenlenmiştir ve etiketleri ile paketlerinin içinde yazan iyileştirme iddiaları aslında oldukça kısıtlıdır. Bu tür ürünlerin reklamlarında doğruluk açısından mantıklı standartlar bulunmadığından, zihinsel performansı artırdığını, yaşlanmayı yavaşlattığını, farkında geliştirdiğini, kanseri önlediğini ya da HPV gibi hastalıkları iyileştirdiğini iddia eden doğal ürünler ya da gıda takviyelerine karşı oldukça dikkatli olmanız gerekir.

 Genital Siğil Bitkisel Tedavi Yöntemi 

Cinsel Siğil Tedavisi


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim