Hpv hastanesi blog yazılar, AGUS nedir

AGUS  nedir:

Agus  , Önemi belirlenemeyen atipik glandüler hücreler’ anlamına gelir. Aslında hatalı bir adlandırmadır. İsim ASC-US gibi, önemi belirlenemeyen bir bulguyu tanımlamaktadır, bu sebeple de daha az ciddiye alınabilir.

Oysa AGUS ayrıntılı  olarak incelenmelidir. Eddy’nin raporunda, literatürden ve otörün deneyiminden AGUS’u olan ve servikal biyopsi yapılan 2000 hasta bildirilmiştir. Bunların % 36’sõnda CİN lezyonu (skuamöz lezyon) vardır, bununla birlikte % 6’dan fazlası nda endoserviks ya da endometriyumda adenokarsinom içeren glandüler lezyonlar bulunmaktaydı. Güney Kore’de yapılan bir çalışmada, AGUS saptanan 268 hastanın 68’inde (%18) serviksin premalign ya da malign lezyonu bulunduğu  ortaya konmuştur .
HPV  merkezimize  genital siğil-kondilom ve hpv virüs tedavisi için Türkiyenin tüm bölgeleri dışında  Azerbaycan, Diğer Avrupa Ülkeleri , KKTC ve Rusya dan çok sayıda hasta tedavi olmak için gelmektedir.

HPV hastanesi isimli blogger  hakkında bilgiler  ve diğer yazıları için forum sayfamızı ziyaret.

Genital siğil tedavi fiyatları ve uygun fiyata lazer hpv tedavisi için bize ulaşınız

 


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim