HPV Pozitif

 

HPV Pozitif

HPV Pozitif Ne Demek, Nedir;

HPV pozitif hastaları saptamak için American Cancer Society önerisi üzerine aktif cinsel yaşamın başlangıcından sonraki üçüncü yıldan itibaren tarama amaçlı olarak HPV-DNA testi yapılmalı ve her üç yılda bir kez tekrarlanmalıdır.

Ayrıca HPV DNA testi smear testinde  ASCUS ,  CİN 1, LSİL saptanması sonrasında kolposkopi endikasyonunun belirlenmesinde de yapılır.

 HPV Pozitifliğinin tedavi sonrasında HPV takibinde kullanılmaktadır. HPV Tarama Testleri önemlidir ve düzenli yapılmalıdır çünkü kanser kaynaklı kadın ölümlerinde 2. sırada bulunan rahim ağzı kanseri erken tanı metodları kullanılarak erken safhada yakalanabilmektedir. Çok kolay uygulanabilen bu tarama  tekniklerin kullanımıyla düşük maliyetlerle ciddi koruyucu hekimlik hizmeti yaygın bir topluluğa verilebilmekte ve hpv pozitif hastaların yakalanması ile  erken teşhisin hasta, hekim ve sağlık sistemi açısından tüm maddi ve manevi avantajlarına olanak sağlanmaktadır.

 


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim