Alanında Uzman Doktor  HPV / Genital Siğil / Kondilom Tedavisi

HPV alanında uzman doktor

 

HPV enfeksiyonu sorunu sebebi ile son yıllarda HPV tedavi merkezlerine başvuran ve “hpv alanında uzman doktor” sorgulayan hasta sayısında önemli bir artış olmuştır. Ülkemizde özellikle HPV konusunda uzmanlaşmış doktor sayısı çok azdır.

 

HPV nasıl bulaşır;
 Hem erkek hem de kadınlarda cinsel temas yolu ile nadiren de  bornoz, havlu,çarşaf ve  tuvalet gibi dış ortamdan geçebilmektedir. Bulaşma ,Deri ya da mukozadaki çatlaklardan direkt temasla / Cinsel temas sırasında / Hamileden  Bebeğe enfekte doğum kanalından geçişi

 

HPV ne gibi şikayetlere yol açar?

 HPV merkezlerine başvuran hastaların büyük kısmında genital siğil yada kondilom şikayeti olmaktadır. Yani hastalar kendilerine hpv bulaşıp bulaşmadığını cinsel bölgede siğil çıktığında genellikle fark ederler.

Genital siğil alanında uzman doktor bu şikayetler ile kolayca muayene ve bazı incelemeler ile  teşhisi koyabilmektedir. Peki nedir bu hpv virusun yaptığı şikayetler ; HPV nin  en belirgin özellikler genital bölgede çıkan et beni veya kıl kökü iltihabına benzeyen siğillerdir. Fakat maalesef HPV bulaşmış kadın ve erkeklerin  çoğunda cinsel bölge  siğil hastalığa ilişkin semptomlar veya sağlık problemleri gözlenmemektedir. Ancak yüksek riskli olarak adlandırılan HPV tipleri ise  vücutta hücresel değişiklikle re yol açarak

zaman içerisinde rahim ağzı ve daha  da azsıklıkla da vulva, vajina, penis, anüs ile başboyun -dil, bademcik,ağız ve gırtlak bölgesinde kanser gelişimine neden olabilir.

 

HPV Tanısı nasıl konur, hangi yöntemler en iyi hpv  tanı yöntemidir

Genital siğiller veya kondilom olarak isimlendirilen lezyonları ve oluşumları “Kondilom alanında uzmanlaşmış doktor” rahatlıkla  direk göz muayenesi ile teşhis edilebilir ve tedavisini de başarılı bir şekilde  yapabilir.

Bazen şüpheli  HPV veya genital siğil enfeksiyon alanlarında gözle görülmesi mümkün olmayan değişikliklerin tespit edilebilmesi için “asetik asit testi” veya “elma sirkesi testi”  ile cilt altında görülmeyen hpv siğillerini dijital büyüteç / vulvoskopi / kolposkopi  ile rahatlıkla tespiti yapılır.

 

HPv hastalarda sık kullanılan diğer bir yöntem riskleri araştırmak için “HPV Tarama testi” "Pap smear testi" olup merkezimizde rutin  uygulanır

HPV tedavisi fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz

 

Genital Siğil / Kondilom / HPV Alanında Uzmanlaşmış Doktorlar


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim