Genital bölge tüy temizliği hpv siğil hastalarında nasıl olmalı

 

Genital bölge temizliği siğil tedavisi gören, daha önce görmüş ve hpv sorunu olan hastalarda çok önemlidir. Genital siğillerin hızla çoğalma sebeplerinden biri de genital bölgedeki siğilin koparılması kanatılması ve tahriş edilerek istenmeden de olsa çoğalmalarının ve yayılmalarının sağlanmasıdır.

Genital bölge temizliği ve genital alan hijyeni genital siğil hastalarında nasıl yapılmalıdır, hpv hastaları neye dikkat etmelidir.

Genital bölge tüy temizliği çok önemlidir. Cinsel bilgede var olan göz ile görülen veya çok küçük seçemediğiniz siğilleri tüy temizliği yapar iken koparıp kanatırsanız tüm bölgeye siğilleri hızla yayarsınız. Özellikle kasık bölgesine yakın siğillerin koparılması, kanatılması daha aşağılara makat etrafına siğillerin yayılmasına ve hpv makat bölgesine bulaşmasına neden olacaktır.

Genital siğil hastaları için genital bölge tüy temizliğinde altın kural asla jilet kullanılmamasıdır. Jilet hem siğilleri koparıp kanatır hem de bu esnada tün cinsel bölgede mikroskopik çizikler yaparak hpv nin buralara rahat bir şeklide yerleşmesini sağlar.Asla jilet kullanmayın.


Genital ağda temizliği de bazen bölgeyi travmatize edebilmektedir. Ağda ve jilet kıl köklerinin enfeksiyonunu kolaylaştırır ve genital bölgenin daha kolay tahriş olmasına neden olur. Bunun yerine makas kullanmayı tercih edebilirsiniz. Alternatif yöntemler ise , makine ile tüy temizliği yapmak veya allerjen bir cilde sahip değilseniz tüy dökücü kremleri kullanmanızdır.

 


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim