Genital Bölgede Ben, Cinsel Ben, Genital Ben

 

Genital ben nedir, genital bölgede ben önemli midir. Genita bölgede ben olması ve özellikle yeni çıkıp büyüor ve yayılıyor olması bir hpv virüsü ne bağlı genital siğil yani kondilom hastalığı akla getirebileceği için mutlaka muayene gerekmektedir.

 Cinsel ben belirtileri nelerdir. Cinsel bölgede ben benzeri oluşum kondilom  yani siğil olabileceği için belirti olarak kaşıntı olabilmektedir.

 Genital bölge benleri kanserojen midir. Hayır mutlaka kanserojen olduğu anlamına gelmez, sebebinin ne olduğunu önlemek gerekir bazen biopsi gerekebilmektedir

 Genital bölgede et beni veya genital bölgede et benleri olması cinsel ilişki ile başkasına geçeceği anlamı taşır mı. Eğer genital et beni veya benleri zanledilen oluşum HPV enfeksiyonu ile oluşmuş bir kondilom ise cinsel ilişki ile geçen hastalıktır.

 Genital bölge beni tedavisi nasıl yapılır. Genital bölgede ben tedavisi eğer bu et benleri genital siğil ise doktorun seçeceği bir yöntem ile alnımlaraı gerekmektedir.

 

Genital siğillerin nedeni olan HPV , insan siğil virüsü ile ilgili bazı istatiksel bilgiler:

HPV enfeksiyonu riski:

HPV enfeksiyonları çok yaygındır. Kadınlarda yalnızca bir cinsel partner ile servikal HPV enfeksiyonu edinmenin kümülatif riski %46'dır (ilk cinsel ilişkiden sonra 3 yıl)

Onkojenik yani kanserojen HPV enfeksiyonu riski ilk ilişkiden sonra bile yüksektir ve kadının cinsel olarak aktif yaşam süresi boyunca devam etmektedir

ABD'de toplam HPV enfeksiyonu prevalansı %27'dir.Kadınların %80 kadarı yaşamları süresince bir HPV enfeksiyonu geçirecektir.

HPV İstatistikleri:

“Hastalık Önleme Merkezi” (CDC) Verileri

-Cinsel hayatı olan insanların hayat boyu HPV ile karşılaşma riski en az 50%’dir.

►-50 yaşına kadar bir kadının HPV ile infekte olma ihtimali %80’dir.

A.B.D verilerine göre; yeni HPV infeksiyonlarının tahminen %74’ü 15-24 yaş grubunda görülmekte b ve 25 yaş altı kadınlarda prevalans oranları  %28-%46 arasında değişmektedir.


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim