Genital Siğil Tedavisi Sonrası, Hpv Tedavisi Sonrası..

 

Genital siğil tedavisi genellikle  uzun sürmektedir. Fakat siğillerin tedavisi için yapılan her  işlem  ile HPV  virus yükü azalmakta ve yeni kondilom odakların oluşması önlenmektedir. Genel anlamda bağışıklık yetmezliği durumları dışında her genital siğil hastası belirli bir süre sonra siğillerden tamamen kurtulmaktadır ve siğilsiz bir dönem başlamaktadır.

 

Genital siğil tedavisi sonrası nelere dikkat etmeliyim ?

Özellikle cinsel  bölgenin temizliği tekrarlamIş veya  var olan genital siğilleri kanatmadan yapılmalıdır. Temizlik sırasında veya sonrasında kanayan her yeni siğil HPV virüsünün yeni bölgelere bulaşması  ve ksımen de olsa yayılması ihtimalini de arttırır. Mümkünse genital  tüyler kısaltılmalı veya gerekiyorsa makine ile siğillere  zarar vermeden dikkat edilerek alınmalıdır.

Genital siğil tedavisi sonrası lezyonların tekrar edebileceğini unutmamak gerekir. Eğer cinsel bölgenizde  tekrarladığından şüphelendiğiniz bir siğil veya et benzeri lezyon varsa zaman geçirmeden bir  doktora başvurun ve muayene olun. Genital siğillerin erken evrelerinde hpv siğillerine bağlı lezyonlarda  birkaç seanslık tedaviyle kişi tamamen bu can sıkıcı hastalıktan kurtulurken, ihmal edilmiş ve  tüm genital bölgeye yayılış-dağılmış yaygın siğillerde uzun süren seanslar ve aylarca tedavi gerekebilmektedir.

 Ne olduğunu anlamadığınız  ganital bölgenizde çıkmış yeni şüpheli lezyonları kanatmadan ve kurcalamadan  en kısa zamanda bir uzmana gösteriniz. İhmal ve önemsememe sıklıkla tedavi şeklini zorlaştırmakta ve iyileşme süresini de uzatmaktadır.


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim