HPV Erkek, Erkekte HPV

 

HPV erkek için genital siğil ve virüsün evreleri nedir, erkekte hpv virüsü  ne kadar sürede aktif olur ve bulşatırmaya başlar;
HPV erkek ve kadın için inkübasyon süresi farklılık göstermez ve HPV virusun kuluçka süresi HPV tipine ve kişinin bağışıklığına  göre  değişir.
Bazı HPV tiplerinde kuluçka süresi  ortalama 1-2 ay iken bazı HPV tiplerinde  bu kuluçka dönemi yılları bulabilmektedir. Bu nedenle  hpv enfeksiyonu ile bulaşma olduktan sonra hastalığa özgü belirtiler bazen  sadece birkaç ay, bazen de maalesef  yıllar  sonra ortaya çıkabilir.  Bazı kişilerde özellikle bağışıklığı çok yüksek ise , virus yıllarca hiçbir bulgu vermeden herhangi bir  genital siğil kondilom veya hücre değişikliği gibi sağlık sorunu oluşturmadan vücutta sessiz olarak kalabilir.

Çoğu erkek  enfekte bir kişi ile cinsel temastan sonra yıllar geçse bile herhangi bir sağlık problemi göstermeden HPV taşıyabilir ve gpv  enfekte olduğunun veya partnerine virus geçirdiğinin farkında olmayabilir.  Kişiler aynı anda birden çok  HPV tipi ile enfekte olmaları da mümkündür.

Erkekte HPV nedir, erkekte hpv riskleri ve genital siğil oluşumu için aşağıdaki linki kullanın.

 


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim