HPV Tedavisinde Son Gelismeler,  HPV Bağışıklık Sistemi

HPV yani human papilloma virus, sağlıklı hücrelerin DNA sının içine girerek hücrede bir takım değişikliklere neden olan bir sinsi mikroptur. 120 e yakın türü olan HPV, cinsel yolla bulaşan ve özellikle kadınlarda  rahim ağzı kanserinin oluşumunda çok etkili ve önemli olan bir virüstür.

HPV Virüsü neden olduğu enfeksiyonlar kimi zaman vücutta bulgu vermediği için fark edilemezle.  Kimi zaman genital bölgede ve mukozada görülebilen farklı boylardaki kondilom yani siğiller oluşabilmektedir.

HPV tedavisinde son gelişmeler hastalar tarafından sıklıkla takip edilmesine rağmen HPV tedavisi çok kolay mümkün olabilen bir enfeksiyon değildir.

HPV bağışıklık sistemi ile doğrudan ilişkili bir virüs enfeksiyonu olabildiği için tedavini asıl kuralı bağışıklık sistemini güçlendirmektir. Doğru beslenme, dokuları tahrip eden serbest radikalleri hemen uzaklaştırarak, bağışıklık sistemimizin üstlendiği sorumluluğu paylaşmak ve daha verimli çalışmasına destek olmaktadır. HPV kesin tedavisi için de serbest radikallere yani  savaşarak vücudumuzu koruyan maddelere, yani antioksidanlara kesinlikle ihtiyacımız var.

Doktor tarafından uygulanan genital siğil tedavisine ek olarak bağışıklık sistemini arttıracak bazı besinler önemlidir.

HPV tedavisinde son gelişmeler ışığında, HPV bağışıklık sistemi etkileşimine yardımcı besin desteği;

Çinko: Akyuvar ve antikorların oluşumu, yaraların kapanması, enfeksiyon hastalıklarına karşı korumada oldukça etkili bir antioksidandır.

Flavanoidler: Sebze ve meyvelerde A ve C vitamininden bile fazla bulunabilen, C vitamininin etkisini azaltan antioksidanlardır. Kanserli hücrelerin oluşumunun engellenmesinde aktiftir.

A vitamini: Karaciğerde depolanan ve organları koruyucu düzeninin oluşmasında önemli rol üstlenen, bozulan dokuyu onaran bir antioksidandır.

C vitamini: Vücutta depolanamayan, suda eriyen, hücrede zararlı reaksiyonların oluşumunu engelleyen ve enfeksiyonu durduran bir antioksidandır

E vitamini: Yağda çözünen çevresel etmenlerle vücutta oluşabilecek toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan bir antioksidandır.

Selenyum: Vücudun ürettiği  glutatyon peroksidaz  antioksidan enzimi harekete geçiren antioksidandır.


 


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim