Hpv Uzmanı İstanbul, HPV Ne Kadar Ciddi..

 

HPV hastalığı ne kadar ciddi?

HPV , Human Papilloma Virüsler çok yaygın görülen, belirti göstermeyen ve oldukça bulaşıcı bir çeşitkılıfsız DNA virüsleridir. HPV genelde bağışıklık sistemi  tarafından kendiliğinden temizlenir. CDC’ye göre bir kadının 50 yaşına kadar HPV enfeksiyonuna yakalanma riski %80’dir. Yüksek riskli HPV tipleri kadınlarda rahim ağzı kanseri , vulva kanseri , vajina kanseri , anüs kanserleri ve ilgili prekanseröz  - kanser öncesi lezyonlar; erkeklerde de anüs kanseri ve penis kanserleri ile ilgilidir. Kanser oluşturma riski düşük olan HPV tipleri ise genital siğillere ve kanser öncesi lezyonlara yani  prekanseröz lezyonlara yol açabilmektedir.


 HPV virüsü ,  rahim ağzı kanserlerinin yaklaşık %90’ ından , anüs kanserlerin %80 inden , vajina  kanserlerin %60 ından ve penis kanseri  nin  yaklaşık %30 undan  sorumludur.

HPV tip 16 ve HPV tip  18  serviks kanserlerinin, yani rahim ağzı kanserinin  yaklaşık %) sorumludur. Rahim ağzı kanser, serviks kanseri  Avrupa’da 15-45 yaş kadınlarda  meme kanserinden sonra en sık görülen ikinci kanser türüdür.

HPV tip 6 ve  ve HPV tip 11 genital siğillerin %90’ından, CIN1’lerin  yaklaşık %20’sinden ve Rekürren Respiratuar Papillamatozis  olgularının %100’ünden sorumludur.

HPV uzmanı istanbul randevu için tıklayın

Siğil Tedavi Merkezi istanbul


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim