HPV protein yapısı, hpv den kurtulmak mümkün mü..

Erken proteinler, geç proteinler ve konakçı organizmadaki tümör süpressör genler, patogenezden sorumlu en önemli faktörlerdir.

Yüksek riskli HPV grupları, replikant varyantlardır
 Virus DNA’sını, konakçı hücrenin DNA’sına entegre eder. Entegrasyon E1, E2 ve E7 ORFs’nin üzerindeki baskıyı kaldırır.

Erken protein olan E6 proteini p53 ile birleşerek parçalanmasına sebep olurken E7’de R6’yı bağlayarak, tümör baskılayıcı genlerin kodladığı bu proteinler işlev yapamaz hale gelir.
 Böylece hücre apopitozu inaktive olarak, hücre proliferasyon fazına geçer. Bu bölgede E6 ve E7 transformasyonu hızlandırdıklarindan dolayı onkojenik etkin proteinler olarak adlandırılır 85, 123.

Düşük riskli HPV grupları, epizomal replıkasyon yapamayan viruslardan oluşur.
 Virus konakçı hücreye girdiğinde DNA’sı, epizomal olarak yeni ekstrakromozomal plazmid şeklinde kalıp, entegre olamadıklarından replikasyon gerçekleşmez .

Hpv yi yenenler var mı, hpv den kurtulanlar yorum ve önerileri nelerdir, hpv virusunu vüvcuttan atanlar kurtulanlar nasıl yaptılar……. gibi bir çok soru sorulmaktadır.HPV için güncel bilgiler almak istiyorsanız bizimle irtibata geçin


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


 

HPV / Genital Siğil Tedavisi..Bize Ulaşın.. İletişim