HSİL nedir neden olur ne anlama gelir, Hsil tedavisi takibi HSİL HPV ilişkisi

 

HSIL ne demektir, ne anlama gelir, hsil neden olur; HSİL cin2 ve cin 3 anlamına gelir ve CIN II ve CIN III ise (orta displazi, ağır displazi ve karsinoma in situ) yüksek grade skuamöz intraepitelyal lezyonlar arasında yer almaktadır. HSILnükleer büyüklükte belirgin farklılık, hücre çoğalması ve kaba nükleer kromatin varlığı, nükleer kontürlerde düzensizlik, özellikle üst tabakalarda atipik mitotikfigürler ve sık mitozla karakterizedir.

Kansere dönüşüm ASCUS ‘ta %0.25, LSIL’de %0.15 ve HSIL’de %1.44 oranında görülmektedir. Normale gerileme ASCUS’ta %68 , LSIL ‘de %47 ve HSIL ‘de %35 oranında görülmektedir.


HSİL tedavisi nasıl yapılır, hsil sonrası kolposkopi önemli mis Hsil HPV ilişkisi nedir;Genellikle yüksek riskli HPV tipleri ile oluşur ve orta veya şiddetli displaziyi gösterir. Kolposkopi eşliğinde parça alındıktan sonra sonuca göre yukarıda belirtilen tedavilerden birinin uygulanması gerekir.
 

Hsil hakkındaki tüm sorular ve HSİL yorumlar için forum sayfamızı ziyaret ediniz, tedavi yöntemleri ve sonuçları hakkında yorumları okuyunuz


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim