HPV Lazer Tedavisi


karbondioksit lazer

 Günümüzde tüm klasik jinekolojik ameliyatların bir çoğu endoskopik cerrahi ile yapılabilmektedir. Lazer kullanımı bu büyük jinekolojik ameliyatlar dışında genital siğil, HPV tedavisinde de kullanılmaktadır. Fakat kullanım maliyeti  sebebi ve kullanımındaki zorluklar nedeni ile ülkemizde yaygın olarak tüm jinekolojik ameliyatlarda olduğu gibi genital siğil,HPV tedavisinde de rutinde kullanılmamaktadır.

HPV tedavisinde kullanılan lazer tipleri nelerdir?

Genital siğillerin  tedavisinde karbondioksit lazeri ve son zamanlarda ise pulse boya lazerleri kullanılmaktadır.Oldukça pahalı bir yöntem olan lazer uygulamalarının  genital siğil tedavisindeki başarısı ve üstünlüğü normal koter ile yakma yönteminden fazla değildir.

 Karbondioksit lazeri:

Özellikle diğer tedavi yöntemlerine direnç gösteren siğil  lezyonları karbondioksit lazer tedavisi için uygun olup, skar gelişimi ve operasyon sonrası   ağrı sıklıkla görülen ve istenmeyen komplikasyonlardır. Diğer tahrip edici yöntemlere göre üstünlüğü, doku yıkımının derinliğinin ve genişliğinin hassas bir şekilde doktor tarafından belirlenebilmesidir.

Pulse boya lazeri:

Siğil lezyonlarındaki kapillerleri hedef alır. Sınırlı seçici doku yıkımı yaratır. Komplikasyonları CO2 Lazer tedavisine oranla daha azdır. Kontrolsüz çalışmalar siğillerde  %70–90 arasında temizlenme oranı bildirmiştir. Uygun fiyata lazer ile genital siğil tedavisi için bizimle iletişime geçin

 

HPV ,Genital Siğil Tedavi Derayları İçin Tıklayın


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim