Veregen Krem, HPV  Veregen Tedavisi. Veregen Nedir

Veregen nedir, HPV tedavisinde Veregen krem nasıl kullanılır?

VEREGEN krem yeşil çay yağı ekstresi olup hasta tarafından kendi kendine genital siğillerin çıktığı bölgeye yüzeyel olarak uygulanabilen bitkisel ajanlardır.

Veregen krem ne ihtiva eder?

Veregen yaşil çay yağı ekstresidir.Sinekatekinler in yani veregen krem aktif içeriği olan kunekatekin, katekin ve diğer yeşil çay bileşenlerinin bir karışımıdır.

Veregen Krem HPV tedavisinde nasıl etki gösterir?

Kesin olmamakla birlikte veregen krem HPV virüsüne karşı antiviral , yani virüs öldürücü etkisinin yanısıra hem antioksidan hem de genital bölgedeki bağışıklığı güçlendirici etkileri olduğu düşünülmektedir.

Vereken kullanımı nasıl olur, Veregen krem kullanımı ne kadar süre olmalıdır?

Veregen krem günde lezyonların büyüklüğüne göre 1- 3 kez hpv olan bölgeye sürülür.Maksimum 16 hafta süre ile makat etrafı ve genital bölge siğilleri-kondilomları üzerine uygulanır.

Veregen krem yan etkileri nelerdir?

Bazı kişilerde kaşıntı, eritem, ağrı,şişme - inflamasyon ve ülserasyon yani küçük yaralar açılması gibi lokal yan etkiler bildirilmiştir.

Gebelikte Veregen kullanımı mümkün müdür?

Hamilelikte veregen kullanımına ilişkin yeterli bilgi yoktur. Doktorunuza mutlaka danışın

Veregen kremin genital siğil tedavisindeki başarısı nedir?

Yaygın ve büyük siğillere etkisi çok kısıtlıdır. Çok küçük ve az miktardaki genital siğillere etkilidir. Daha çok siğillerin tekrarlamasını engellemekte ve veregen tedavi ile genital siğillerin tekrar çıkma riski %10’dan daha azdır.

Veregen tedavisini kimler yapabilir.

 Daha çk sık genital siğilleri ve kondilomları tekrarlayan kişilerde tekrarları önlemek için yakma tedavisi sonrası tavsiye etmekteyiz.18 yaş üzeri erkek ve kadınlarda dış genital siğiller ve makat yanı kondilomların tedavisi için kullanımı, FDA tarafından onaylanmıştır.

Veregen Türkiyede satılmaktamıdır?

Veregen krem Türkiyede satışı henüz yoktur.


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim