Viral Siğil, HPV Ömür Boyu Taşıyıcılığı Var Mı

Viral Siğil, Siğil virüsü HPV ömür boyu taşıyıcılığı var mıdır

HPV ömür boyu taşıyacak mıyım sorusunun  cevabı maalesef  açık değildir. HPV virüsüne  hassas testlerde  , polymerase chain reaction (PCR) testi  ve Hybrid Capture 2 testinde  pozitif olan kişilerin %70’i ilk yıl içinde, %90’ı ise 2 yıl içinde negatif oldukları görülmüştür. Bu durum HPV’ye karşı etkin immün cevaba bağlıdır. Yani bir çok kişide ortalama 3 yıl sonra HPV virüsü inaktif hale gelmekte ve vücuttan atılmaktadır.

Peki 2 veya 3 yıl sonra HPV testlerinin negatifleşmesi ne anlama gelmekte. Bunun tam olarak ne anlama geldiği bilinmemektedir:,virüs vücuttan tamamen arındırıldı mı, yoksa bu hassas testlerde dahi saptanamayan çok düşük sayılara kadar baskılandı mı, bu işte bilinmemekte, fakat anlaşılan bir şey  virüsün artık kişiye bir zarar vermediği ve bulaştırıcılığı olmadığı yönündedir.

Bir çok kişide ise bağışıklık sistemi o kadar güçlüdür ki HPV almasına rağman siğil veya başka bir lezyon oluşmaz. Bu kişilerde yaşamın geri kalan döneminde bağışıklık sisteminde ciddi zayıflama olduğunda, siğiller ve diğer HPV lezyonları nüks edebilir bu da unutulmamalıdır.

HPV alanında uzmanlaşmış doktorlar tarafından takip edilmeniz önemlidir

Viral siğil nedir, viral siğil tedavisi nasıl yapılır

Viral siğil resimleri


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim