HPV , Kanser  ve Vitaminler

 

Vitamin ve minerallerin HPV  tedavisinde kullanılmaları

A vitamini
Günümüzde ratinol ve analogları çeşitli kanserlerin önlenmesinde ve tedavisinde kullanılmalıdır. Değinmek istenilen diyetle alınan A  vitamindir. Hastalık riskinin süt ve havuç tüketenlerde azaldığı ileri sürülmektedir.

 C vitamini
Gerekli  dozda C vitamini verilmesiyle vücut direncinin güçleneceği ve yayılmanın  azaltılacağı görüşü savunulmaktadır. Virüs yayılmasının azalmasının c vitamininin tirozin metabolizmasındaki etkinliğinden dolayı olabileceği düşünülüyor.

Folik asit
Doğum kontrol hapı  alan kadınlarda 3 ay süre ile günde 10 mg folik asit verilmesi servikal kanserin riskini düşürdüğü sanılmaktadır. Bazı tümörlerde folat kullanımının arttığı bilinmekte ve bu durum vitaminin pürin ve primidin sentezindeki önemli rolüne bağlanmaktadır. Tümörlü dokudaki büyüme normalden fazla olduğu için yetersizliğin büyümeyi geciktirebileceği de düşünülmüştür.

B 12 vitamini
Folat yetersizliğinin tümör üzerinde yaptığı etki gibi B 12 vitamini analoglarının da kanser ve kanser öncesi hpv ya bağlı lezyonlarda (CİN 1 CİN 1 CİN 3 Ascus) tedavide kullanılabilecekleri düşünülmüştür. Akut B 12 vitamini yetersizliği vitamin analogları kullanılarak oluşturulmuş ve kanser engelleyici sonuç vermiştir.

Tiamin
Kanserli ve kanser riskli  hastalarda tiamin yetersizliği riski olduğunu ve bunun kanser tedavisinde kullanılan  ilaçlarla daha da arttığı bilinmektedir. Bazı ilaçlarla birlikte vitamin verilmesi hastaların tedaviye cevabını arttırmakta ve kendilerini iyi hissetmelerine neden olmaktadır. Örneğin 5-fluorouracil gibi.

Mineraller
Vitaminler gibi minerallerinde kanser riskli hastalarda kullanımları halen tartışma halindedir. Bazılarının verilmesi olumlu etki yaparken, bazıları ise tümör gelişimini ve tümör oluşum hızını hızlandırmaktadır. Çinko bu minerallerdendir. Çinko yetersizliği olan çeşitli kanserli hastalara operasyondan sonra mineralin verilmesi sağlık durumunda olumlu etki yaptığı bilinmektedir.

Etiket; HPV vitaminler mineraller kanser vitamin eksikliği hastalıkları vitamin eksikliği belirtileri  kanserde vitaminler vitamin hapları


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim