Genital Siğil Testi, Erkekte Genital Siğil Testi

Genital Bölgede  Genital Siğil Bulunmayan Fakat HPV Virüsü Taşıyıcısı Olduğu Şüphelenilen Erkeklerde  Kesin Tanı Nasıl Konulur? Erkeklerde Siğil Testi , Kondilom Testi Nedir?

Karnıbahar  benzeri lezyonlar veya et beni tipi kondilomlar  kolayca tanınırken belirti vermeyen ve gözle  lezyonlar asetik asit ve büyüteç altında inceleme ile belirlenebilir. Asetik asit solusyonu belirli bir oranda  ile ki buna ASETİK ASİT TESTİ de denir  kullanılarak görülmeyen lezyonların da gösterilebilir hale getirilmesi başarıyı arttırır. Bu testte asetik asit solüsyonu sürüldükten sonra lezyonlarda siğil olan bölgede  renk beyaza döner. Beyazlaşan lezyonlar bu HPV varlığına ve genital siğil oluşumuna işaret eder. Bu sebeple zaten siğillerin bir kısmı çıplak gözle görülemediği için dir ki Prezervatif siğillerden korunmada yetersizdir İyi bir siğil tedavisi için yakma işlemi öncesi  “Asit Testi “yapılması  daha iyi olacaktır.

 

Erkekte Genital Kanserle Ve HPV

 

 


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim