Evde siğil tedavisi yeni ilaçlar yöntemler

 

Evde siğil tedavisi mümkün mü nasıl yapılır, evde siğil tedavisi ilaçları nedir, ne kadar süre yapmak gerekir, Yeni siğil tedavisi ilaçları yöntemleri var mıdır nelerdir, Evde genital siğil tedavisi ne kadar güvenli,  evde kondilom tedavi ilaçları nereden temin edilir gibi bir çok soru sorulmaktadır. Uzakdoğuda ve ABD de bir çok yeni hpv tedavi  ilaçları üzerine çalışmalar yürütülmektedir. Bu siğil hpv yeni tedavi şekilleri hakkında biraz bilgi vermek gerekirse;

Evde siğil tedavisi ilacı olarak son yıllarda  kullanılan immünoterapötik yöntemlerden birisi de topikal BCG (bacillus Calumette-Guerin) uygulaması  olup lokal immün cevabın uyarılması mantığına dayanmaktadır.

Diğer  yeni bir yöntem ise başka bir tıbbi çalışmada  cerrahi tedavilere cevap vermeyen ve devamlı tekrar eden  rahim ağzı siğili durumunda ( servikal siğil kondilom HPV durumu  oral

inosiplex tedavisinin  etkinliği araştırılmış ve üç ay süre- since günde 50 mg/kg oral tedavi ile oldukça başarılı  sonuçlar elde  edilmiştir. Inosiplex immünomodülatuar bir ajan olup viral hastalıklarda (HSV,  grip influenza,  HPV,  Hepatit A ve B, AİDS  HIV) terapötik etkinliği çalışmalar ile araştırılmaktadır. Özellikle  yeri itibarıyle ulaşılması ve tedavisi zor bölgelerde lokalize, uzun süredir mevcut olan ve tedaviye dirençli  genital siğil hastalarında sistemik inosiplex  kullanımının etkili olduğu iddia edilmektedir. Ayrıca bu tedavinin siğillerin yakılması veya dondurulması tedavisine ek bir yöntem olarak kullanıldığında daha iyi sonuçlar alınacağı sanılmaktadır.

Evde siğil tedavisi doktor kontrolu ve önerisi ile yapılmamalıdır. Evde genital siğil kondilom tedavisi hpv virüsünün olası sonuçları iyi bilindiğinden yanlış yapıldığı takdirde zaman kaybettirebileceğini de unutmamak gerekir.

Kendi kendine genital siğil tedavisi ilaçları


HPV,Genital Siğil Sorunu, Genital Siğiller Kondilom Tedavisi Ve Yeni Gelişmeler Hakkındaki  Diğer Tüm Yazılarımız İçin ... (Tıklayın)
 


Bize Ulaşın.. İletişim